Gezi&Kamp:7 Gün Güney

bisikletim

Yolculuğa evden başlamanın tadını bisikletle uzun yol yapanlar bilir. Evden havaalanı, otogar veya tren istasyonuna nasıl gideceğim, biletimi aldığım firmayı bisikletleri taşıma konusunda nasıl ikna edeceğim, bisikletim hasar görmeden bu yolculuğun üstesinden gelebilecek mi gibi bir sürü sıkıntıyı bu sefer yaşamadık ve sabah evde kahvaltımızı yaptıktan, balkondaki bitkilerimize bir haftalık su verdikten sonra bisikletlerimize binip başladık pedal çevirmeye. 7 günlük tatil evden çıkar çıkmaz böylece başlamış oldu.

Ekim ayının son haftasında ılık sonbaharın tadını çıkarmak üzere rotamızın ilk etabını İzmir-  Aydın olarak belirledik. Şehri tamamen ardımızda bırakıncaya kadar çoktan öğlen olmuştu. Öğle yemeğimizi Torbalı merkezdeki şirin parkta yaptık.

Ege’nin kimliğini en iyi koruyabilmiş kasabalarından Tire, bir zamanlar Osmanlı darphanesiymiş. National Geographic Tire’yi öyle ballandıra ballanıdıra anlatmışki rotamızı Tire’den geçirmeye karar verdik.

Tire’de akşam yemeğini Kaplan köyündeki Kaplan Dağ Restoran’da yemek gerekiyormuş. Biz de ‘peki’ dedik ve gittik. Bir de ne görelim, müşteriler günler öncesinden rezervasyon yaptırıp taa İzmir’den geliyorlamış. Nüfusunun…

View original post 309 more words

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s